Citizen řízený z vesmíru

22.06.2011 - Novinky

První hodinky na světě řízené signálem z vesmíru

Na světovém veletrhu hodinek v Basileji představil hodinářský gigant CITIZEN v roce 2011 revoluční technologii měření času. Hodinky Eco-Drive SATELLITE WAVE vyhledají jednu z 24 navigačních družic, kroužících 20 000 km nad povrchem Země, a dekódují signál obsahující infromaci o datu a přesném času.  A protože tyto družice řídí atomové hodiny, přesnější časové informace nikde jinde nezískáte.

Každá ze 24 navigačních družic oběhne Zemi jednou za dvanáct hodin, proto hodinky přijímají satelitní signál v jakémkoliv otevřeném prostoru -  v nekonečných vodách západního Pacifiku nebo na vrcholu nejvyšší hory světa. 
Kovový kroužek vsazený ve skleněném okruží jakoby se vznášel ve vesmíru – stejně jako satelit na oběžné dráze. Kulaté pouzdro, které je svým zpracováním opticky odděleno od náramku, připomíná obraz země. Výtvarné pojetí pouzdra podtrhuje převratnou technologickou novinku značky Citizen která kombinací dobíjení světlem místo klasické baterie, a přijmu časových signálů  z vesmíru představuje hodinky, které půjdou vždy přesně.
Spirálové elementy umístěné pod sklem po obvodu číselníku jsou nejen designovým doplňkem zdůrazňujícím spojení hodinek s vesmírem prostřednictvím rádiových vln, ale také symbolem světelných paprsků, které představují nevyčerpatelný přirozený zdroj energie. Trojrozměrná „tvář“ hodinek evokuje futuristický obraz vesmírných lodí.

Rok 2011 se tak stal revolučním rokem, ve kterém časový signál propojuje lidské zápěstí s vesmírem a přináší dosud nepoznanou zkušenost..

Eco-Drive SATELLITE WAVE přináší ultra přesný čas všem lidem kdekoliv na naší planetě.

Hodinky jsou dobíjeny výhradně nevyčerpatelným zdrojem energie – světlem.

  

Specifikace:

  • kalibr H990 (Eco-Drive)
  • satelitní systém řízení času (Satelitte Wave) dostupný po celé Zemi
  • věčný kalendář
  • světové časy (26 měst)
  • pouzdro: kombinace nerez oceli a keramiky
  • limitovaná edice

Pozn: Hodinky Satalitte Wave jsou koncepčním modelem a byly vyrobeny jednorázově v limitované edici 990 kusů, která již byla vyprodána. O zavedení technologie do běžné výroby Vás budeme informovat. Sledujte nás proto na facebooku!

Citizen řízený z vesmíru